Renowacja skór

RENOWACJA I MALOWANIE SKÓR SAMOCHODOWYCH

 

W każdym samochodzie, który posiada w wyposażeniu skórzaną tapicerkę przychodzi czas na jej odświeżenie lub kompleksową regenerację. 

Najczęściej trafiają do nas klienci, którzy mają problem z przednim fotelem kierowcy, ponieważ jest najczęściej używany. Wady powstałe na siedzeniach to zwykle przetarcia oraz zabrudzenia. Zdarzają się poważniejsze ubytki np. wypalona dziura po papierosie lub pęknięcia struktury tapicerki.

Głównym czynnikiem wpływającym na estetykę tapicerki ze skóry jest warstwa lakieru, którym pokryta jest skóra, posiada ona właściwości ochronne. Jeśli lakier się ściera, zaczynają pojawiać się ubytki z czasem tapicerka degraduje i niszczeje. Można uniknąć tego procesu poprzez odpowiednie zabezpieczenie powierzchni skórzanej specjalnym preparatem.

 Nasi Detailerzy zajmują usunięciem lub naprawą następujących wad.

  • przebarwienia koloru skóry,
  • powstałe dziury i ubytki,
  • naruszenia warstwy lakieru,
  • przetarcia skóry,
  • rysy i pęknięcia,
  • rozdarcia, rozcięcia skór,

Jeśli skórzana tapicerka posiada, których z powyższych defektów przechodzimy do renowacji polegającej na profesjonalnych i specjalistycznych zabiegach, którym poddajemy skóry. Nie jest to łatwe zadanie, które może wykonać każdy w swoim domowym garażu. Dlatego wymagana jest wiedza, sprzęt i środki chemiczne. 

Powierzchnie należy oczyścić, następnie uzupełnić ubytki, zeszlifować nadmiar wypełniacza, uformować strukturę skóry, osuszyć i pomalować dopasowanym kolorem przy użyciu pistoletu ze sprężonym powietrzem, a na koniec uzupełnić warstwę lakieru i zabezpieczyć tapicerkę powłoką ochronną przed następnym zniszczeniami.

W przypadku jasnej np. kremowej lub białej tapicerki polecamy zabezpieczyć powierzchnię środkiem “anty jeans” czyli powłoką zapobiegająca zabrudzeniom spowodowanym codziennym użytkowaniem. 

Na życzenie klienta możemy też całkowicie przemalować skóry na inny kolor.